Competition Results for 14/08/2016

Winter Series D Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 72 1:20:29 1:51:47 1 9
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 82.5 1:33:47 1:53:41 2 19
Paul Bennett Predator Hobie 16 111792 82.5 1:31:11 1:57:09 3 51
Clifford Heath Black Cockatoo Nacra 5.8 1668 72 1:25:07 1:58:13 4 65
Craig Aspinall Dream Come True Nacra 5.8 1660 72 1:26:54 2:00:42 5 78
Craig Fraser HyperSonic Nacra 5.8 1637 72 1:27:07 2:01:00 6 25
Craig Wilson Toucan Nacra 16sq 219 80 1:38:27 2:03:04 7 79
James Fraser TranSonic Narca 5.8 1671 72 1:29:27 2:04:14 8 50
Leon Percy Air n Water A Class Vintage 984 R 71.5 1:29:17 2:04:52 9 41
Lou Zylstra XTC A Class 993 67.5 1:24:41 2:05:27 10 52
Lock Percy Dazzle A Class Classic 755 67.5 1:25:33 2:06:44 11 50
Leon McNiell AOK A Class AUS984 67.5 DNS 0:00:00 13 89

Winter Series C Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Barry Morgan Arrow Arrow 1663 91 1:07:50 1:14:33 1 46
Chris Davey Livewire Nacra 4.5 535 87 1:05:09 1:14:53 2 40
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 93.5 1:12:28 1:17:30 3 26
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 92.5 1:21:14 1:27:49 4 31
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 1:40:18 1:35:31 5 27

Winter Series B Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Rolf Collett Aquarius Laser 154311 113 1:08:15 1:00:24 1 12
Matt Hope A Bit On The Side RS400 1337 99.6 1:00:30 1:00:45 2 8

Winter Series T Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Boetje Squeeze Farrier TT18 55 120 1:16:28 1:03:43 1 6

Winter Series A Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Patrick Vale Jar Of Rainbows Heron 9701 145 0:58:18 0:40:12 1 15
Lawson Collett Tick O'Pen BIC 6465 153.3 DNS 0:00:00 3 16