Competition Results for 21/02/2016

Marathon D Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 82.5 1:39:10 2:00:12 1 19
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 72 1:33:25 2:09:45 2 7
Craig Fraser Trim Right Nacra 18sq 251 73.5 1:41:39 2:18:18 3 23
James Fraser Hypersonic 5.8 1637 72 1:39:50 2:18:39 4 36
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS290 73 1:42:09 2:19:56 5 37
Craig Wilson Toucan Nacra 16sq 4 80 1:52:42 2:20:52 6 27
Rob Wibaux Heatseeker Nacra 5.8 1453 72 1:41:43 2:21:16 7 19
Shane Hatton ToolBench A Class AUS26 67.5 1:37:23 2:24:16 8 40
Leon McNiell AOK A Class AUS984 67.5 1:37:28 2:24:24 9 31
Andrew Chaney AUS952 A Class AUS952 67.5 1:38:31 2:25:57 10 Visitor
John Dowling Ace II A Class AUS9 67.5 1:38:57 2:26:36 11 Visitor
M. Homan Clinical A Class (Foil) AUS41 66.5 1:38:28 2:28:04 12 Visitor
Luke McDonald TBA A Class AUS41(Red) 67.5 1:43:15 2:32:58 13 45
Dave Madden Zancudo Mosquito / spin 1635 78.5 2:02:02 2:35:27 14 46
Mark Oakden Lightning Nacra 5.0 2210 81 DNF 0:00:00 18 50
Lou Zylstra XTC A Class 993 67.5 DNF 0:00:00 18 41
Clifford Heath Philip J Nacra 16 sq 219 80 0:00:00 0:00:00 1 3

Marathon C Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
B. Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 1:27:33 1:37:49 1 13
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 92.5 1:42:19 1:50:37 2 14
Tim Hunt Red Oxygen DIY16 1 90 DNF 0:00:00 4 8

Marathon B Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Chris Davey Chaos Theory Laser 207484 113 VOL 0:00:00 3 9

Marathon T Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Boetje Squeeze Farrier TT18 55 120 1:53:31 1:34:36 1 7

Marathon A Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Cameron Huddlestone-Holmes Charlie 4 X3 TBA 143 2:33:14 1:47:09 1 7