Competition Results for 07/02/2016

B Handicap D Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Rob Wibaux Heatseeker Nacra 5.8 1453 93.1 1:17:22 1:23:06 1 17
Lou Zylstra XTC A Class 993 86.9 1:12:39 1:23:36 2 19
Craig Wilson Toucan Nacra 16sq 4 108.7 1:31:27 1:24:08 3 20
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 84.9 1:11:27 1:24:09 4 14
Craig Fraser Trim Right Nacra 18sq 251 91.8 1:19:04 1:26:08 5 21
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 100.9 1:27:12 1:26:25 6 19
Mark Oakden Lightning Nacra 5.0 2210 93.8 1:22:47 1:28:15 7 35
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS290 73 1:15:53 1:43:57 9 47
Leon McNiell AOK A Class AUS984 67.5 1:12:55 1:48:01 10 48
Craig Aspinall Dream Come True Nacra 5.8 1660 72 1:17:59 1:48:19 11 49
Clifford Heath Black Cockatoo Nacra 5.8 1668 72 1:18:58 1:49:41 12 50
Jon Kennedy Copacabana Hobie 16 104684 82.5 DNF 0:00:00 14 52
Don Dull Lone Ranger F16 Viper AUS164 70.5 DNF 0:00:00 14 52

B Handicap C Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
B. Morgan AROHA Arrow 1663 97.5 1:15:17 1:17:13 1 4
Ross Guinea Briscat Nacra 14sq 57 85 1:07:07 1:18:58 2 18
James Fraser Supersonic Nacra 4.5 535 87 1:10:10 1:20:39 3 19
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:16:52 1:30:26 4 20
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 1:38:09 1:33:29 5 21
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 92 1:31:25 1:39:22 6 14

B Handicap B Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Grey Ghost Rooster 443 110.7 1:01:56 0:55:57 1 11
Rolf Collett Aquarius Laser 154311 113 1:05:32 0:58:00 2 7
Nigel Alexander TBA Laser 191613 113 1:08:42 1:00:48 3 7
Alex Gray Iron Paw Laser Radial 123235 116 1:15:23 1:04:59 4 14

B Handicap T Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Boetje Squeeze Farrier TT18 55 120 0:59:25 0:49:31 1 3

B handicap A Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean 2 Sabot 7063 160.5 0:38:31 0:24:00 1 3
Cameron Huddlestone-Holmes Charlie 4 X3 TBA 143 0:38:54 0:27:12 2 8
Lawson Collett Tick O'Pen BIC 6465 153.3 0:50:16 0:32:47 3 7