Competition Results for 1/10/2015

2015 Regatta C Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Darryl Skinner Airpower2 Arrow 1620 89.5 0:45:31 0:50:51 1 2
James Fraser Supersonic Nacra 4.5 535 88 0:46:18 0:52:37 2 4
Craig Fraser Redback Nacra 4.5 552 88 0:47:17 0:53:44 3 6
David English Smooth Operata Arrow 1717 89.5 0:49:01 0:54:46 4 9
David Stephens Froggs Hollow Hobie 16 108537 82.5 0:47:12 0:57:13 5 9
Paul Bennett Hobie 16 111792 82.5 0:47:38 0:57:44 6 12
Ross Church Lakehoppa Weta 326 84 0:49:56 0:59:27 7 17
Barry Morgan Aratula Arrow 1663 89.5 0:53:56 1:00:16 8 17
Nick Hillier Nacra 430 Rocket 550 86 0:52:21 1:00:52 9 29
Kevin Bates Weta Weta 764 84 0:53:50 1:04:05 10 26
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 0:58:20 1:04:49 11 22
Scott Albion TBA Nacra 4.5 308 88 0:57:49 1:05:42 12 20
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 92.5 1:01:00 1:05:57 13 20
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 92.5 1:01:11 1:06:09 14 31
Jenny Buckley Weta-nough Weta 765 84 0:57:34 1:08:32 15 28
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 92.5 1:03:48 1:08:58 16 28
Craig Mitchell Double Trouble Nacra 4.5 364 87 1:01:46 1:11:00 17 32
Bill Koorneef Willy Tiffit Weta 7 84 1:00:36 1:12:09 18 32
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 87 DNF 0:00:00 20 39

2015 Regatta D Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 0:45:02 1:02:07 1 2
Ross Guinea Little Cocky Nacra 5.0 2214 81 0:57:13 1:10:38 2 5
Lou Zylstra XTC A Class 993 71 0:53:12 1:14:56 3 5
Kegan Dull Send it Taipan 4.9 AUS97 69.5 0:59:41 1:25:53 4 8
Rob Wibaux Heat Seeker Nacra 5.8 1453 72 1:03:19 1:27:56 5 11

2015 Regatta B Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nigel Statham No name Laser 8992 113 0:34:59 0:30:58 1 7
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:38:10 0:32:21 2 4
Bruce Munro Wave Dancer Tasar 2316 108 0:39:39 0:36:43 3 6

2015 Regatta T Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Bill Gamack Frivolous Flying 15 2824 109 0:42:03 0:38:35 1 2
David Cook Rufus Status 580 0 116 0:54:03 0:46:36 2 4
John Boetje Squeeze Farrier TT18 55 122 0:58:58 0:48:20 3 6