Competition Results for 1/10/2015

2015 Regatta C Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Darryl Skinner Airpower2 Arrow 1620 89.5 0:46:35 0:52:03 1 1
James Fraser Supersonic Nacra 4.5 535 88 0:50:37 0:57:31 2 2
Craig Fraser Redback Nacra 4.5 552 88 0:56:14 1:03:54 3 3
David Stephens Froggs Hollow Hobie 16 108537 82.5 0:53:30 1:04:51 4 4
David English Smooth Operata Arrow 1717 89.5 1:00:32 1:07:38 5 5
Paul Bennett Hobie 16 111792 82.5 0:56:49 1:08:52 6 6
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 92.5 1:05:05 1:10:22 7 7
Scott Albion TBA Nacra 4.5 308 88 1:02:31 1:11:02 8 8
Barry Morgan Aratula Arrow 1663 89.5 1:03:44 1:11:13 9 9
Ross Church Lakehoppa Weta 326 84 1:00:09 1:11:36 10 10
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 1:05:40 1:12:58 11 11
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 92.5 1:08:02 1:13:33 12 12
Jenny Buckley Weta-nough Weta 765 84 1:03:48 1:15:57 13 13
Bill Koorneef Willy Tiffit Weta 7 84 1:04:37 1:16:55 14 14
Craig Mitchell Double Trouble Nacra 4.5 364 87 1:07:20 1:17:24 15 15
Kevin Bates Weta Weta 764 84 1:07:33 1:20:25 16 16
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 92.5 1:15:42 1:21:50 17 17
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 87 DNF 0:00:00 19 19

2015 Regatta D Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 0:50:16 1:09:20 1 1
Lou Zylstra XTC A Class 993 71 0:53:05 1:14:46 2 2
Ross Guinea Little Cocky Nacra 5.0 2214 81 1:07:45 1:23:39 3 3
Kegan Dull Send it Taipan 4.9 AUS97 69.5 1:08:16 1:38:14 4 4
Rob Wibaux Heat Seeker Nacra 5.8 1453 72 DNF 0:00:00 6 6

2015 Regatta B Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 443 110.7 0:48:27 0:43:46 1 1
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:52:16 0:44:18 2 2
Bruce Munro Wave Dancer Tasar 2316 108 0:56:15 0:52:05 3 3
Nigel Statham No name Laser 8992 113 DNF 0:00:00 6 6
Alex Gray TBA Laser 4.7 TBA 122 DNF 0:00:00 6 6

2015 Regatta T Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Bill Gamack Frivolous Flying 15 2824 109 0:54:47 0:50:16 1 1
David Cook Rufus Status 580 0 116 1:09:24 0:59:50 2 2
John Boetje Squeeze Farrier TT18 55 122 1:13:22 1:00:08 3 3

2015 Regatta A Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160.5 0:36:58 0:23:02 1 1