Competition Results for 12/04/2015

Championship D Division ... Race 7
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:38:43 1:59:39 1 11
Allison Poisness Cobra 541 82.5 1:43:25 2:05:21 2 72
Craig Wilson Toucan Nacra 16sq 4 81 1:43:25 2:07:40 3 23.53
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 72 1:32:52 2:08:59 4 19.72
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS290 73 1:38:32 2:14:59 5 60
Paul Bennett Predator Hobie 16 111792 82.5 1:52:05 2:15:52 6 34
J.Kennedy Copacabana Hobie 16 104684 82.5 1:53:42 2:17:49 7 73
Jerome Baker Toni Hobie 16 101618 82.5 1:57:55 2:22:56 8 78

Championship C Division ... Race 7
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Ross Church Lakehoppa Weta 326 89.7 1:22:29 1:31:57 1 49
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 92 1:35:05 1:43:21 2 57
Jenny Buckley Weta-Nough Weta 765 89.7 1:32:50 1:43:30 3 49
Tim Hunt Red Oxygen DIY16 AUS504 90 1:35:05 1:45:39 4 26.58
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:30:23 1:46:20 5 40
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 92.5 VOL 0:00:00 9.83 57.83

Championship B Division ... Race 7
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 1:51:45 1:17:04 1 27
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 1:35:21 1:20:48 2 52
Chris Davey Chaos Theory Laser 207484 113 1:38:55 1:27:32 3 11
Russ Bampton TBA Laser Radial 180060 116 1:41:44 1:27:42 4 29
Craig Gray Grey Ghost Rooster 443 110.7 1:38:34 1:29:02 5 11
Nigel Alexander TBA Laser 191613 113 1:47:09 1:34:49 6 40
Marcus Simpson Moggie Barnstaple 64 119.5 RAF 0:00:00 8 43

Championship T Division ... Race 7
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Tristan Gamack Frivolous Flying 15 2824 109 1:25:35 1:18:31 1 15
Bruce Munro Magic Moments Masrm 720 267 104 1:34:12 1:30:35 2 32

Championship A Division ... Race 7
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160.5 0:54:50 0:34:10 1 7
Alex Gray Iron Paw Laser 4.7 45303 122 0:48:51 0:40:02 2 13
Olivia Josefowski Yellow Submarine O'pen BIC 5843 153.3 1:34:32 1:01:40 3 38