Competition Results for 8/02/2015

B Handicap D Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:07:19 1:21:36 1 15
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 72 1:01:53 1:25:57 2 16
Rob Wibaux Heatseeker Nacra 5.8 1453 76.1 1:15:30 1:39:13 3 6
Clifford Heath Little Cocky Nacra 5.0 2214 83 1:27:00 1:44:49 4 18
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS290 73 1:26:10 1:58:02 5 19
Paul Bennett Predator Hobie 16 111792 75.3 1:40:13 2:13:05 6 9

B Handicap C Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jenny Buckley Weta-Nough Weta 765 91.3 1:32:37 1:41:27 1 4

B Handicap B Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Grey Ghost Rooster 443 117.3 0:55:43 0:47:30 1 11
Mark Kennedy Tassie Express Laser Radial 164180 116 0:55:18 0:47:40 2 50
Lyndall Patterson The Dell Laser Radial 202947 116 0:55:30 0:47:51 3 51
Rob Sykes Fund a Mental Laser Standard 197550 113 0:55:29 0:49:06 4 52
Peter Daws Aberdare Laser Radial 152877 116 0:57:51 0:49:52 5 11
Christine Bridge Masterpiece Laser Radial 19164 116 0:58:17 0:50:15 6 54
Mark John Mor y Ddraig Laser Standard 202733 113 0:56:50 0:50:18 7 55
John Casey Full Throttle Laser Standard 198089 113 0:56:50 0:50:18 8 56
Natalie Bridge 2 Far Laser Radial 202753 122 0:58:24 0:50:21 9 57
Peter Craig Keri Craig Laser Radial 205002 116 0:58:32 0:50:28 10 14
Jeremy Creech Sheep Dog Laser Standard 198094 113 0:57:28 0:50:51 11 59
Peter Fell Dharma Laser Standard 202769 113 0:58:04 0:51:23 12 60
Matt Lane Captain Morgan Laser Standard 190365 113 0:58:19 0:51:36 13 15
Charlie Gray Iron Paw Laser 4.7 45303 156.3 1:34:40 1:00:34 14 24
Nigel Alexander TBA Laser 191613 113 1:11:47 1:03:32 15 63

B Handicap T Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Tristan Gamack Frivolous Flying 15 2824 109 DNS 0:00:00 3 5