Competition Results for 9/02/2014

Championship D Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Frazer Bad Leroy Nacra F17 802 72.5 0:57:29 1:19:17 1 43
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 72.5 0:59:24 1:21:56 2 31
Craig Aspinall Dream Come True Nacra 5.8 1660 72.5 0:59:40 1:22:18 3 17
Clifford Heath Little Cocky Nacra 5.0 2214 83 1:11:50 1:26:33 4 17
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS290 69 1:03:25 1:31:54 5 38
Mike Stephens Copacabana Hobie 16 104684 82.5 1:22:23 1:39:52 6 43
Philip Jackson Hanging On Nacra 16sq 219 79.5 1:22:15 1:43:28 7 43
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 70.5 VOL 0:00:00 8.5 28.5

Championship C Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
James Fraser Icat Nacra 4.5 1366 88 0:55:13 1:02:45 1 15
Mitch McCaffety Weta-Nough Weta 2up 765 92.5 1:42:15 1:50:32 2 25.67

Championship B Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Gray Ghost Rooster 443 110.7 0:41:10 0:37:11 1 6
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 0:54:19 0:37:28 2 14
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:45:12 0:38:18 3 30
Nigel Alexander TBA Laser 191613 113 0:45:44 0:40:28 4 17
Marcus Simpson Moggie Barnstaple 64 119.5 1:01:16 0:51:16 5 26
Eamon Briscoe Todd NS14 703 108 DNS 0:00:00 8 35
Donna McAndrew Rocky&Bullwinkle Cherub 2934 106.5 DNS 0:00:00 8 35

Championship T Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Ivana Careel 18 121 137.2 0:48:32 0:35:22 1 22
Paul Trotter Wyuna Careel 18 26 137.2 0:49:18 0:35:56 2 23
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 112 0:45:11 0:40:21 3 7
Jenny Buckley Wild Honey Super Tramp 35 117 0:49:01 0:41:54 4 6
Bruce Munro Magic Moments Masrm 720 267 104 DNS 0:00:00 6 27

Championship A Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160 0:24:44 0:15:28 1 5
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 160 0:24:59 0:15:37 2 11
Tom Stephen C-Horse Sabot 3796 160 0:29:34 0:18:29 3 23
Arthur Bramler Short Circuit Sabot 3669 160 DNS 0:00:00 8 12
Finn McQuoid Double Black Sabot 4598 160 DNS 0:00:00 8 30
Amy Snyders The Real Deal Sabot 3857 160 DNS 0:00:00 8 13
James Snyders Junior Jedi Sabot 3664 160 DNS 0:00:00 8 29