Competition Results for 11/24/2013

A Handicap D Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes Nic Nac Nacra 5.8 1450 70.6 1:52:32 2:39:24 1 40.9
Clifford Heath Little Cocky Nacra 5.0 2214 83 2:18:30 2:46:52 2 31.72
Don Dull Lone Ranger F16 AUS164 76 2:07:48 2:48:09 3 68
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 71.8 2:07:39 2:57:47 4 26
Craig Aspinall Dream Come True Nacra 5.8 1660 61.1 2:09:34 3:32:03 5 54
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 70.5 DNF 0:00:00 8 56
Philip Jackson Hanging On Nacra 16sq 219 79.5 DNF 0:00:00 8 62.63

A Handicap C Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 107.4 2:11:44 2:02:39 1 29
Craig Fraser TBA Nacra 4.5 308 87.3 1:54:08 2:10:44 2 41
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 91.5 2:16:12 2:28:51 3 78
Timothy Jackson Outer limits Nacra 14sq 177 84.5 2:12:44 2:37:05 4 79
Mitch McCaffety Weta-Nough Weta 2up 765 139.8 VOL 0:00:00 5.6 33.6
Ross Church Lakehoppa Weta 326 105.9 VOL 0:00:00 6.4 38.4
James Hunt Windy Windrush 14 191 90 DNF 0:00:00 10 85
Tim Hunt Red Oxygen F16 AUS504 90 DNF 0:00:00 10 85
James Fraser Icat Nacra 4.5 1366 91.4 DNS 0:00:00 10 47

A Handicap B Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Gray Ghost Rooster 443 107.9 1:17:12 1:11:33 1 9
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 141.5 1:44:05 1:13:33 2 19
Ron Epping Wrapped Tasar 1773 107.5 1:43:17 1:36:05 3 31

A Handicap T Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jenny Buckley Wild Honey Super Tramp 35 125 1:22:20 1:05:52 1 10
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 112.8 1:30:24 1:20:09 2 10.8
David Cook Rufus Status 580 TBA 103.1 1:31:04 1:28:20 3 24
Bruce Munro Magic Moments Masrm 720 267 105.1 DNS 0:00:00 5 27

A handicap A Division ... Race 6
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 174.7 0:42:37 0:24:24 1 14
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 164.7 0:40:58 0:24:52 2 11
James Snyders Junior Jedi Sabot 3664 209 0:52:18 0:25:01 3 35
Arthur Bramler Short Circuit Sabot 3669 164.2 0:42:29 0:25:52 4 33
Amy Snyders The Real Deal Sabot 3857 169.3 0:49:49 0:29:26 5 21